خوش آمدید به دنیای عکاسی با استودیو گلامور

×
توجه! لطفاً فیلتر شکن خود را ببنید. در غیر این صورت قادر به ارسال پیام نخواهید بود
پرطرفدارترین مطالب
جدیدترین مطالب
معرفی و عرضه دو لنز فوق سریع توسط نیکون
حمید حساس     1400/03/08

نیکون به‌تازگی دو لنز فوق سریع پرایم جدید را معرفی کرد. از این دو لنز جدید نیکون یکی در فاصله کانونی 50 و دیگری 58 میلیمتر هستند و هر دو برای سری دوربین های بدون آینه معرفی شده اند. 

اولین لنز جدید نیکون یک مدل 58 میلی‌متری بسیار سریع با دیافراگم F0.95 است و ششمین لنز از سری لنزهای فوق سریع پرایم نیکون به حساب می‌آید. سایر لنزهای این سری از نوع 20، 24، 35، 50 و 85 میلی‌متری هستند. NIKKOR Z 58mm F0.95 S Noct دارای دهانه 82 میلیمتری و دیافراگم 11 تیغه‌ای است و از 4 عدسی ED و سه عدسی Aspherical بهره می‌گیرد. همچنین بر روی عدسی‌های این لنز از پوشش نانوکریستال اختصاصی نیکون نیز استفاده شده است. بدنه‌ی این لنز جدید نیکون از جنس آلیاژ منیزیوم شکل گرفته و در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار نیز مقاوم‌سازی شده است. فروش این لنز از طریق وب سایت این شرکت آغاز خواهد شده است.

دومین لنز جدید نیکون یک مدل 50 میلی‌متری بسیار سریع با دیافراگم F1.2 است و پنجمین لنز از سری لنزهای فوق سریع پرایم نیکون به حساب می‌آید. سایر لنزهای این سری از نوع 20، 24، 35، 50 و 85 میلی‌متری هستند. NIKKOR Z 50mm f/1.2 S دارای دهانه 82 میلیمتری و دیافراگم 9 تیغه‌ای است و از 2 عدسی ED و سه عدسی Aspherical بهره می‌گیرد. همچنین بر روی عدسی‌های این لنز از پوشش نانوکریستال اختصاصی نیکون نیز استفاده شده است. بدنه‌ی این لنز جدید نیکون از جنس آلیاژ منیزیوم شکل گرفته و در برابر نفوذ رطوبت و گردوغبار نیز مقاوم‌سازی شده است. فروش این لنز از طریق وب سایت این شرکت آغاز خواهد شده است.

 

بهترین تصاویر اولین دوره مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش
حمید حساس     1394/10/04

تصاویر لحظات خنده دار حیوانات ، مدت هاست که توسط رسانه های مرتبط مورد بی توجهی قرار گرفته اند. اما امسال، Paul Joynson با برگزاری اولین دوره از مسابقه عکاسی کمدی حیات وحش سال ، تاریخ را تعییر داد.در ادامه ۱۳ مورد از تصاویر منتخب این مسابقه را به تماشا می نشینیم.

نگاهی به غول‌های چوبی هنرمند دانمارکی ، توماس وینتر
حمید حساس     1394/04/21

از گذشته تا کنون ، هنرمندان مجسمه ساز در گوشه و کنار دنیا با خلاقیت خود نمادها ، مجسمه ها ، تندیس هایی مفهومی و واقعی خلق کرده اند که هر بیننده ای را مجذوب این آثار می کند.از میان هزاران هنرمند ، آثار خلق شده توسط « توماس وینتر » هنرمند دانمارکی هم معنا و مفهومی جالب داشته و به واسطه استفاده از مواد دور ریختنی همچون ضایعات چوب برای ساخت مجسمه هایش ، راه خودش را از سایر هنرمندان فعال در این دسته جدا کرده است.

نگاهی به شاهکار مهندسی و طبیعت زیبای راه آهن کوهستانی Jungfrau سوئیس
حمید حساس     1393/09/22

راه آهن و مسافرت با قطارها آن هم به دلیل عبور این سیستم حمل و نقل از مکان ها خاص و دست نخورده در سراسر دنیا برای اکثر مردم جذاب و لذت بخش است.در این وادی ، مهندسی عجیب و خارق العاده راه آهن کوهستانی«Jungfraujoch» سوئیس از یک طرف و از طرف دیگر عبور قطار به همراه مسافران آن از بهشت مناطق بکر و کوهستانی این کشور همواره نگاه هر گردشگر و بیننده ای را خیره کرده است.

زیبایی با شکوه حیوانات در حیات وحش به روایت مارینا کانو
حمید حساس     1393/08/02

مارینا کانو (Marina Cano)، عکاسی حرفه‌ای و با استعداد در زمینه‌ی عکاسی حیات وحش است. این خانم خلاق تا کنون  موفق به ثبت تصاویری مبهوت کننده از جانوران در قلمرو طبیعی‌شان شده است. در ادامه همراه با شما به تماشای تعدادی از این تصاویر دیدنی می‌نشینیم.

حیوانات در قاب عکس جادویی پاییز
حمید حساس     1393/07/30

پاییز فصلی جادویی برای عکسان است ، خصوصا اگر آن رنگ طلایی جادویی با یک مدل حیوانی تکمیل گردد.در فوکوس امروز ، تصاویری زیبا را از حیوانات در قاب عکس جادویی پاییز مشاهده میکنید.مثل همیشه با بخش سرگرمی و خنده سایت حساس کامپیوتر همراه باشید.

جادوی استتار به شیوه‌ی جغدی
حمید حساس     1393/07/21

هنر استتار و پنهان شدن از دید دشمنان، یکی از اصول مهم در حفظ بقای گونه‌های متعدد جانوری است. پیش از این به جلوه‌های تماشایی از این هنر در نزد جانوران مختلف پرداخته‌ایم. این بار اما به سراغ پرنده‌ای خواهیم رفت که به شکلی جالب توجه با محیط اطراف تطبیق یافته و خود را از دید دشمنان پنهان نگاه می‌دارد.

خلاقیت دیدنی در ساخت مجسمه با«قالپاق شکسته ماشین»
حمید حساس     1393/06/22

همیشه یک ابزار درو انداختی برای بیشتر ما آدم ها وسیله ای بی مصرف و یا بازیافتی به نظر می رسد اما همان وسیله برای یک هنرمند می تواند یک عتیغه برای خلق اثری هنری و ماندگار باشد . یک هنرمند ناشناس با استفاده از قالپاق های شکسته و بی مصرف برخی از خودروهای مطرح دنیا ،دست به ساخت آثاری شگفت انگیزی از مجسمه ی حیوانات و پرندگان زده است که هر بیننده با دیدن آثار بسیار خارق العاده ی  وی  او را به تحسین وا می دارد. با هم این هنرمندی خلاقانه را تماشا کنیم .